Pomysł na weekend: Żuławy Wiślane

To są rejony, w które mało kto zagląda.  A naprawdę warto!

To miejsce jest fajna oazą. Odwiedziliśmy je przed sezonem (połowa maja), świeciło pustkami. Są plaże, ładne budynki, zalew wiślany, porty i żaglówki, spoty kitowe i na windsurfing i Elbląg i statek nad jezioro Drużno. Zdecydowanie polecam poznać te rejony!

Elbląg

Miasto z piękną starówką. Bardzo przyjemne i nie wypełnione turystami. Jedną z największych atrakcji jest rejs nad jezioro Drużno, który jest jeszcze w moich planach. I pyszne jedzenie w Amore Mio, które w moich planach nie było, ale po wizycie już jest w planach na następny raz 🙂

Frombork

Miasteczko jest przeurocze! Zupełnie się nie spodziewałam takiego miejsca tutaj. Piękna Katedra, wieża, z której można obejrzeć cały zalew ( jest cudnie!), planetarium i ładny port (tu jest morskie przejście graniczne!) To jest moje odkrycie i miejsce zdecydowanie godne Waszej uwagi

Kadyny
Jeśli chcesz popływać na Kite to właśnie tutaj. Niestety kierunek rzadko pasuje.
Sama wieś jest śliczna, dużo starych domków w tym samym stylu. Ładna i miła plaża

Jezioro Drużno
Można się do niego dostać tak naprawdę tylko  statkiem z Elbląga  (może też kajakiem, będziemy analizować ten problem). Jest dzikie, zarośnięte i piękne. Na mojej liście do odwiedzenia- z wykrzyknikiem.

Rączki Elbląskie

To taki mini żarcik. Nie rozumiem po co tu przyjeżdżać. Jechaliśmy drogą i był znak. Więc zatrzymaliśmy się powygłupiać. No ale jest. Najniższy punkt w Polsce. Wyłożony kostką:)

Inne małe mieściny: Tolkmicko, Suchacz

Piękne porty, ładny dworzec kolejowy. Cisza i spokój.

 

Gdzie spać

 my zatrzymaliśmy się w pensjonacie M.F. Tak zwyczajnie tu było. Nie polecam specjalnie (ale duży pokój, bardzo dobra lokalizacja, bardzo głośno w nocy, bo obok bar).

Gdzie jeść
Po drodze z Warszawy zatrzymaliśmy się na obiad w Austerii było bardzo przyjemnie. Polecam.
W Elblągu trafiliśmy bardzo przez przypadek do Amore Mio. I trafimy następnym razem nie przez przypadek. Knajpa przypadła mi bardzo do gustu.