Tatry: Zimowy spacer w Dolinie Pięciu Stawów

To było już drugie podejście by zdobyć Orlą Perć w tym składzie. I drugie nieudane. Rok temu powstrzymały nas burze, w tym roku śnieg i lód.

Ale jak ma się zarezerwowane schronisko od stycznia (od stycznia !!), to nie rezygnuje się z wyjazdu. Tylko zbiera graty i jedzie 🙂

Muszę przyznać, że wyjazd był cudownie udany. Pierwszego dnia obserwowałyśmy przepiękną jesień. Te kolory! Ach i och! Po prostu bajka.

Samo dojście do schroniska (z Palenicy Białczańskiej) nie jest najtrudniejsze o ile twój plecak nie waży więcej niż ty. To brzmi jak żart, ale żartem nie jest. Ja bardzo często zapominam o tym, że im lżejszy plecak w górach, tym lepiej.
W naszym wypadku niezbędne było posiadanie pokrowców na plecaki. Padało!

Po drodze zahaczyłyśmy o wodospad. Znacie go? Jest przepiękny!

Po przyjściu poszłyśmy spacer. To jest cudna okolica. Kto był, ten wie, kto nie był, ten musi! O tej porze roku chyba nigdy tu nie byłam.

I… uwaga. Nie byłam tu też nigdy w zimie. I miałam okazję. Bo o poranku obudził nas taki widok! Nic nie zapowiadało śniegu i spadło ponad 10 cm.

Dodałam już, że jedzenie w Pięciu Stawach jest super?  I nie tylko jedzenie. Wszystko jest super. Panie z obsługi są najmilsze na świecie, szarlotka pachnie cudnie i jest domowa z prawdziwych jabłek, a nie glutowatych ze słoika, ogórkowa jest cudna, a kotlet schabowy zajmuje pół talerza. Schronisko jest ładne, zadbane. Must be! Ale ciężko jest zarezerwować nocleg, bo już ich nie ma na weekendy w lipcu, sierpniu i wrześniu. W październiku jak widzicie, może spaść śnieg 🙂
 Jest to idealna baza wypadowa na Orlą Perć. Tylko tak ku przestrodze: na Olrą Perć idzie się przygotowanym. Widoki jak widzicie na zdjęciach są fenomenalne.
 
W sobotę wybraliśmy się na dwa spacerki.  Będąc tak wysoko, każdy drobny spacer jest mega. Jedyny zrobiłyśmy w kierunku Świstówki i Morskiego Oka. Gdy śnieg zaczął padać bardzo mocno to wróciłyśmy.  A drugi, gdy się wypogodziło wzdłuż jeziorek, w kierunku Szpiglasowej. 
 
 
 
Kto z Was kocha Pięć Stawów tak jak my? <3 <3

Post Tags
Share Post