Międzygorze: Alpejski Dwór

Skoro wybierasz się do Miedzygorza, to musisz wiedzieć gdzie zjeść. Jeśli przyjeżdżasz w zimie do Miedzygorza w Kotlinie Kłodzkiej to za dużo opcji nie masz. W samym Międzygorzu otwarta restauracja była jedna. Ale warta odwiedzin:) dzisiaj będzie o niej!
 
Restauracja Alpejski Dwór znajduje się w hotelu na ulicy pięknych domków w Międzygorzu (ulica Sanatoryjna), czyli ma najlepszych sąsiadów.
 
Karta jest krótka, co jest wielką zaletą. I ma dużo smakowitości. 
 
Restauracja Alpejski Dwór w Międzygórzu jest znana wśród ludzi chorych na celiakię i nietolerujących gluten. Wiele potraw jest bezglutenowych. Ale to zdecydowanie nie znaczy że glutenowcy nie znajdą nic dla siebie. Jest pysznie!
 
Dania podawane są na prześlicznej zastawie z Bolesławca. Jest przeurocza.  Zgadzacie się? 

 

 
Kolacja wyszła nam smakowicie. Wątróbka na przystawkę (delikatnie słodka, na podpalanej wiśniówce), jako danie główne kaszotto i sandacz z ziemniaczkami i sałatka.
Wątróbka wyszła świetnie, sandacz bardzo smacznie, ale najbardziej nas zaskoczyło kaszotto jaglane. Było świetne. Proste, zdrowe i pyszne. Jest to zdecydowanie kulinarna inspiracja, którą mam zamiar wykorzystać niedługo:)

 

W menu jest mnóstwo zdrowych i alternatywnych opcji. Bezglutenowe, różne rodzaje mleka … Tu na zdjęciu widzicie kawę Inkę i herbatę Yogi Tea ( wybór mają przeogromny, wszyscy którzy znają te herbatki są już pewnie w niebie :D).
 
Wnętrze jest bardzo przytulne. Miłe, bez zbędnych udziwnień.
 

 

Trafiliśmy do Alpejskiego Dworu na kolację, którą okazała się strzałem w dziesiątkę. Karta śniadaniowa wygląda bardzo smakowicie, więc myślę, że warto się skusić tam również na śniadanie. 
 
 
Hmmm a skoro jest tak super to może warto też zanocować w Alpejskim Dworze? Daj mi znać, jak było!
 
ul. Sanatoryjna 13, Międzygórze

Share Post