HomeNarty z Polski na weekend

Narty z Polski na weekend

Jeśli kochacie narty, tak jak i ja to czasem was nachodzi ochota, by pojeździć, również ‘tylko w weekend’. I choć jest to bardziej czasochłonne, bo jednak dojazd zajmuje trochę czasu to moim zdaniem warto. Przygotowuję przewodnik po ośrodkach narciarskich w Polsce i w bliskiej odległości. Znajdziecie tu bardzo subiektywną ocenę środka, na pewno informację o knajpkach, czasem również o noclegach. Informacje będą sukcesywnie dopisywane, a jeśli Wy macie coś do dodania to piszcie w komentarzach!

W Czechach

Špindlerův Mlýn – fajnie, ale drogo

Ciekawe, czy to najdroższy z czeskich kompleksów. Drogie noclegi, drogie karnety, dość drogie restauracje. Dużo ludzi, ale zdecydowanie było fajnie. 

Nie ma za dużo tras do carvingu, bardzo dużo początkujących, pusto na czarnej trasie. https://www.skiareal.cz/en
Warto wyrobić kartę GOpass (ta sama, która działa w Szczyrku)
Nocowaliśmy w Alpsky Hotel Możemy polecić. Jest sauna i jacuzzi. Nocleg jest ze śniadaniem, które nie powala, ale jest urozmaicone.
Nie polecamy hotelu Pension Cirf , który nie zauważył naszej rezerwacji z bookingu i nie mieliśmy gdzie spać. Dali nam brudny domek z sauną, z otwartą toaletą… Hotel też podał zły numer telefonu na bookingu przez co, mimo, że przed przyjazdem próbowaliśmy się z nimi kilkukrotnie skontaktować, nie mogliśmy. Booking średnio sobie radził z tą sytuacją.
Polecamy restauracje meksykańską Abacante. Bardzo duże porcje, miła obsługa. Ważna informacja: ludzie rezerwują większość restauracji na 17 (głowny karnet jest do 16). Warto zarezerwoać wcześniej, naprawdę ciężko jest w okolicach 17 znaleźć miejsce. 
Mam w planach odwiedzenie restauracji Lebeda, wygląda na świetną!
Miasteczko jest bardzo przyjemne. Jest gdzie spacerować. Blisko centrum jest duży sklep Norma. 
 
 
TRASY
MIASTO I SMAŻONY SER
RESTAURACJA ABACANTE

Harrahov- zaskakująco dobrze

 
Trochę mnie zaskoczył Harrahov, spodziewałam się, że będzie słabiej. Świetne wrażenie robi mamucia skocznia, gdy przejeżdża się obok niej na wyciągu. Jest naprawdę… mamucia. 
TRASY: klik
CENY: klik
Pogoda nam nie dopisała: było okropnie mglisto, szaro i zimno (wróciliśmy z Kuby i nie zdążyliśmy się przyzwyczaić)
Nocowaliśmy w Świeradowie Zdrój. To małe miasteczko, bardzo nastawione na Niemców. O mały włos nie trafiliśmy na kolację wigilijną ze śpiewaniem kolęd po niemiecku! Miło się spaceruje, są parki, jest uzdrowisko.
Restauracja: Kolację wigilijną jedliśmy w Kuźni Smaków w Świeradowie Zdroju. Baardzo polecamy! Był super klimat, potrawy świetne (szczególnie dorsz). Średnie były jedynie ciasta. 
Nocleg: spaliśmy w Świeradowie Zdroju, w Apartamencie Izerskim
Położone są trochę wyżej, a więc bez smogu. W naszym apartamencie mieściło się 6 osób (2 sypialnie+rozkładany narożnik). Znajduje się również dobrze wyposażona kuchnia. Bardzo polecam.
RESTAURACJA KUŹNIA SMAKÓW
ŚWIERADÓW ZDRÓJ

W Polsce

W bardzo krótkiej przyszłości spodziewajcie się informacji o Zieleńcu, Szczyrku i Białce. Byłam, jeździłam, widziałam i jadłam! A teraz odkopuję zdjęcia 🙂

No comments

Sorry, the comment form is closed at this time.