EN version click

Uwielbiam wegańskie restauracje! Ile tu mocy zdrowia, inspiracji i dobrej energii. Chce krzyczeć do wszystkich- chodźcie, spróbujcie. I czasem faktycznie krzyczę i namawiam, ale tylko pierwszy raz, bo za każdym następnym razem to propozycja wychodzi od tych wcześniej namawianych.

To cykl na blogu, gdzie opowiadam o wegańskich (wegetariańskich) restauracjach, która polecam. Pozostałe restauracje znajdziesz TUTAJ.

Dziś o moich, ulubionych i ukochanych wegańskich (wegetariańskich) restauracjach w Warszawie!!!

Youmiko Vegan Sushi

Youmiko Vegan Sushi warszawa restauracja wegańska wegetariańska wegańskie sushi 2

‘Eee wegańskie sushi’ zamienia się w ‘Chodźmy na sushi’, gdzie nie trzeba się zastanawiać, o które sushi chodzi. Jest AŻ TAK dobre. I to nie chodzi o to, że jest fajną alternatywą sushi, dla wegan. To jest po prostu tak mega super smaczne miejsce, że łał! Koniecznie spróbujcie torcików. Ciekawe jest to, że do końca nie wiesz, czego się spodziewać,bo zamawiasz rodzaj, a nie nadzienie. Dobra, koniec, jak pójdę na menu degustacyjne to będzie osobny post. A teraz marsz, jeśli mieszkasz w Warszawie. A jeśli nie, to też!

Youmiko Vegan Sushi

Hoża 62, Warszawa

 

Veg Deli

Tu miałam mała niespodziankę, gdy złapałam mojego chłopaka polecającego naszemu przyjacielowi (obaj mocno mięsożercy) to miejsce. Trzeba dodać, że oni sobie nie polecają raczej knajp 😉
Miejsce jest bardzo przyjemne, jedzenie syte i świetnie doprawione. Nic tylko wegańsko się najadać! (Restauracja wegańska/wegetariańska)

Veg Deli

Radna 16, Warszawa

 

Wegeguru

wegeguru warszawa restauracja wegańska wegetariańska lunch

Przepyszne, aromatyczne, przemiła i uśmiechnięta pani kelnerka. Polecam również lunche, które wymiatają zarówno kolorami, jak i smakiem. Zabrałam tu ludzi z pracy i usłyszałam ‘To był bardzo dobry pomysł, by tu przyjść’.

 

Wegeguru

Marszałkowska 28, Warszawa

Stay tunned! Kocham wege, vegan etc. Będzie więcej!

wegańska warszawa- najlepsze restauracje wegetariańskie raw

  • Romek Niewowski

    Uwielbiam odwiedzać Warszawę, za każdym razem jestem pod ogromnym wrażeniem ilości fantastycznych knajpek z wegetariańskim i wegańskim jedzeniem. Naprawdę możemy być z tego dumni 🙂 Ostatnio odwiedziłem bardzo ciekawą restauracją na Mokotowie, choć muszę przyznać, że początkowo nie byłem przekonany. O Akademii na Różanej słyszałem bardzo pozytywne opinie już wcześnie, ale kojarzyłem to miejsce z tradycyjną kuchnią polską. To prawda, bo w tej kuchni się specjalizują, ale na miejscu okazało się, że niedawno wprowadzili dodatkową wege kartę! Świetne rozwiązanie, zwłaszcza, gdy do restauracji idzie się większą grupą. Próbowałem kilku dań wegetariańskich, ale najbardziej smakowały mi naleśniki z warzywami julienne – niby banalne danie, ale dali radę przygotować je w nietypowy i przepyszny sposób. Na pewno wrócę do Akademii podczas kolejnejwyprawy do stolicy 🙂