Zapraszam do skorzystania ze zniżek- Booking.com oraz Airbnb.  Jeśli kochacie podróże, albo ich nie kochacie, ale po prostu musicie gdzieś znaleźć nocleg, proszę bardzo, o to kody rabatowe!

Klinknij w zdjęcie poniżej, by otrzymać zniżkę. Aktualnie jest to 50 zł na booking.com, 100 zł na airbnb (zniżki ulegają zmianie w czasie).

airbnb zniżka discount kod promocyjny booking zniżka kotel kod promocyjny apartament

Czym jest Airbnb?

To portal zrzeszający wynajmujących i najemców prywatnych mieszkań. Teraz się to zmieniło ostanio i coraz częściej zarabiają na tym firmy, kupując mieszkania specjalnie pod wynajem. Wcześniej było dużo bardziej kameralnie i prywatnie. W momencie wyjazdu oferowano swoje mieszkanie innym ludziom za opłatą. I to było świetne, mieszkania miały klimat i atmosferę. Ludzie traktowali to bardziej jako pomoc innym niż sposób zarobku.

Na airbnb nocowałam już mnóstwo razy. Najmilej chyba wspominam domek w Szkocji i apartament we Lwowie.

Czym jest booking.com?

To największy agregator hoteli na świecie. Wchodzisz na booking.com i możesz zarezerwować nocleg wszędzie na świecie, w więkoszości standardów- od luksusowych hoteli po brzydkie łóżko w szarym hostelu.

Bardzo często bookuje noclegi na bookingu.

Co jest lepsze: Airbnb czy booking.com?

Zależy 🙂 Airbnb jest MEGA do wyszukiwania smaczków, ciekawych miejsc, niestandardowych noclegów. Booking.com z kolei do bardzo szybkich rezerwacji, gdy dojeżdżasz do miejscowości i podejmujesz decyzję o noclegu właśnie w tym miejscu. Proces rezerwacji, nie zajmuje też dużo czasu, gdyż potwierdzenie rezerwacji uzyskujemy od razu. W przypadku Airbnb czasem musimy poczekać.

Airbnb dolicza do rezerwacji kwotę rezerwacyjną oraz opłatę za sprzątanie. Są to kwoty doliczane o całej rezerwacji, niezależnie ile nocy bookujemy.
Na bookingu rzadko zdarza się opłata dodatkowa, czasem należy zapłacić za sprzątanie (np. często w Niemczech).

 

 

Kod zniżkowy Booking.com

Zarabiamy oboje. W tym momencie kod działa tak, że korzystając z mojego linku (klik Booking.com) rezerwujesz hotel. Gdy rezerwacja się odbędzie (nie odwołasz jej, ale się stawisz i zapłacisz na nocleg), dostajesz maila z prośbą o podanie numeru konta (jeśli nie podałeś go wcześniej) i na Twoje konto trafia 50 zł. Na moje też 🙂 win- win!

Kod zniżkowy Airbnb

Tu też zarabiamy oboje ale Ty więcej. Za zarejestrowanie się z mojego linka dostajesz 100 zł, a ja dostaję 50 zł, ale dopiero gdy odbędziesz pierwsza wycieczkę. Masz więcej 🙂 Ale nadaj jest win-win!

Uważaj

Nigdy nie zaszkodzi ostrożność. Przy rezerwacji często podajesz swoją kartę kredytową/debetową. Czasem serwis podaje ją dalej, do hotelu. Moim zdaniem jest to słabe zachowanie, ale często nie mamy wyboru. Ważne jest wtedy (i w ogóle zawsze) zerkanie na wyciąg ze swojej karty od czasu do czasu i sprawdzanie nieprawidłowości. Mnie samej zdarzyła się taka sytuacja- w sylwestra dostałam smsa od banku o zablokowanych transakcjach. Najpierw bawiłam się dalej, potem poszłam spać. Pomyślałam, że bank wariuje ze zmianą daty.  Ale po jakimś czasie się obudziłam i zadzwoniłam do banku. Ktoś próbował wykonać transakcję moją kartą- najpierw podał kwotę większą niż przeze mnie ustawiony limit na transakcje internetowe (więc pamiętajcie o ustawieniu niskiego), potem próbował pobrać 1 grosz, by sprawdzić, czy karta działa, mój bank zauważył, że coś jest nie tak, bo transakcje były wykonane pod rząd, w odległości 3 sekund. Własnie wtedy wysłał mi smsa. Później zadzwoniłam i zablokowałam kartę. Po jakimś czasie były kolejne próby ściągnięcia pieniędzy z mojego konta. Gdybym nie zablokowała karty, to by przeszły, bo kwoty były już niższe niż ustawiony przeze mnie limit.

Polecam przeczytanie artykułu na ten temat na niebezpieczniku (klik). Ta sytuacja nie zdarza się tylko przez internet, ale również w realu (klik)

A jeśli masz jeszcze jakieś pytania, pisz!

zniżki booking airbnb noclegi hotele apartamenty

Share Post